14 Temmuz 2014 Pazartesi

TONI&GUY


İlk önce,gazetecilik okumanın verdiği hevesle fotoğraf düzenlemelerinde her nerdeyse her renk saçı denediğim için kendi fotoğraflarımı kullanmayı tercih ettim kendimi birazcık reklam yıldızı gibi göstermiş olabilirim ama güzel oldular :D, şaşırmayın bune böyle hepsi ezgi diye :) ve Toni&Guy'a gelirsek  kullanmaya başladıktan sonra, yarısı yanmış durumda olan ve duş ardından kurulaığımda asla taranmayan saçlarımın,duştan sonra dahi nasıl yumuşak ve sağlıklı olduklarını farkettim.En son aldığım Toni&Guy serisi seyahat için özel olarak çıkartılan küçük çantasında şampuan krem ve sprey üçlüsünde oluşan bir set. İlk önce onların fotoğraflarını paylaşacağım ardından,edindiğim Toni&Guy kitapçığından size hangi serinin uygun olduğu açısından yardımcı olması için diğer ürünler hakkında bilgi paylaşacağım :) Özellikle fashion haftalarında tv'lerde çok gördüğümüz bu saç bakım markasını ben gerçekten çok seviyorum. Fiyatları diğer şampuanlara göre daha pahalı fakat kaliteside tartışılmaz.Bu en son aldığım set,3 Üründen oluşuyor. Tek tek incelemeleri aşağıda :)
Toni&Guy Sea Salt Texturising Spray 75 ml
Şekillendirici Saç Spreyi

Deniz tuzu etkili şekillendirici sprey.Her saç tipi için uygun ve denizden henüz çıkmışcasına
doğal bir görünüm yaratır.

Yorumum:Bu spreyi çok fazla kullandığımı söyleyemem,saçlarım pek sağlıklı olmadığı için ıslandığında güzel bir görüntüsü olmuyor ama sağlıklı saçlarınız varsa çok doğal ve havalı bir görüntü yaratabilirsiniz bence :)
Toni&Guy Shampoo For Damaged Hair

Yıpranmış Saçlar İçin Şampuan 50ml
Yıpranmış saçlar için özel olarak geliştirilmiş şampuan, cansız ve yıpranmış saçlarınızı onarır ve canlandırır.  

Kullanım şekli : Islak saça uygulayın.Köpürene kadar nazikçe saç derinize masaj yapın ve sonra iyice durulayın. Gerektiğinde tekrar uygulayın.Devamında, yıpranmış saçlara özel Toni&Guy saç kremi ile birlikte kullanın. Daha güçlü bir onarım için, ihtiyaç duyduğunuz sıklıkta Toni&Guy yeniden yapılandırıcı saç bakım maskesi uygulayın.

Yorumum:Harika kokuyor ve gerçekten onarmada etkili ki ben bunu dediğim gibi banyo sonrası saçımı kuruturken farkettim 
 

Yıpranmış Saçlar İçin Saç Kremi 50ml
Yıpranmış saçlar için özel olarak geliştirilmiş saç kremi, bakıma ihtiyaç duyan saçları besler ve canlandırır.


Kullanım: Şampuandan sonra, ıslak saça hafifçe masaj yaparak uygulayın ve tarayın, birkaç dakika bekletin ve iyice durulayın. 

Yorumum:Kullanmaya başladığınız andan itibaren yumuşaklığı hissediyorsunuz. Ayrıca bu benim şahsi tavsiyemdir ki hiçbir kremin saç diplerine sürülmemesi gerektiği gibi bunuda sacede saçlarınızın uç kısımlarına uygulamanızı tavsiye ederim belki biraz daha üstlere uygulayabilirsiniz ama diplerinize uygulamaktan kaçının.  
Not :Tüm Şampuanlar için  özel yorumumu yapmıyorum çünkü tamamını kullanmadım ve kendi saç yapınıza uygun olan Şampuan konusunda yardımcı olabilmek için içeriklerini paylaşıyorum :)

              
                   TONI&GUY SHAMPOO AND CONDITIONER FOR BLONDE HAIR
    TONI&GUY SARI SAÇLAR İÇİN ŞAMPUAN VE KREM
Toni&Guy Shampoo For Blonde Hair  
Sarı Saçlar için Şampuan
Sarı tonlardaki saçlar için şampuan.İster doğal ister boyalı olsun sarı saçların parlak bir görünüm kazanmaya ihtiyacı vardır. Bu şampuan en açık tonları bile korumak ve parlaklığı arttırmak için saçları narince temizler.
Kullanım şekli :Islak saça uygulayın.Köpürene kadar nazikçe saç derinize masaj yapın ve sonra iyice durulayın. Gerektiğinde tekrar uygulayın.Devamında, Toni&Guy Conditioner for Blonde Hair saç kremiyle birlikte kullanın ya da ekstra nem için Toni&Guy Reconstruction Mask (yeniden yapılandırıcı saç bakım maskesi) ile birlikte uygulayın.
 Yorumum: Sarı saçlar için kesinlikle tercih edilmesi gereken bir özellikle boyalı saçların rengi yıkandıkça değişir ve bu şampuan saç rengini korumaya yönelik oluşturulmuş 
Toni&Guy Conditioner For Blonde Hair
 Sarı Saçlar İçin Saç Kremi

Sarı tonlardaki saçlar için bakım kremi.Doğal, boyalı ve röfleli sarı saçlar için için özel olarak geliştirilmiş saç kremi, saçınıza bakım yapar, renk tonlarını canlandırırken ışıltılı bir görünüm kazanmasını sağlar.
Kullanım şekli : Şampuandan sonra, ıslak saça hafifçe masaj yaparak uygulayın ve tarayın, birkaç dakika bekletin ve iyice durulayın.Sarı saçlara özel Toni & Guy şampuan ile birlikte kullanın. Saçınızın renk tonunu ve parlaklılığını korumak için, ihtiyaç duyduğunuz sıklıkta Toni&Guy Reconstruction Mask (yeniden yapılandırıcı saç bakım maskesi) ile birlikte uygulayın.            
                     TONI&GUY SHAMPOO AND CONDITIONER FOR BRUNETTE HAIR
                  TONI&GUY KAHVE TONLARINDA SAÇLAR İÇİN ŞAMPUAN VE KREM

Toni&Guy Shampoo For Brunette Hair 
Kahve Tonlarındaki Saçlar için Şampuan
Kahve tonlardaki saçlar için şampuan.Doğal ve boyalı kahve tonlarındaki saçlar için özel olarak geliştirilmiş şampuan, saçınızı nazikçe temizler, renk tonlarını canlandırırken ışıltı bir görünüm kazanmasını sağlar.
Kullanım şekli : Islak saça uygulayın.Köpürene kadar nazikçe saç derinize masaj yapın ve sonra iyice durulayın. Gerektiğinde tekrar uygulayın.Devamında, kahve tonlarındaki saçlara özel Toni&Guy saç kremi ile birlikte kullanın. Saçınızın renk tonunu ve parlaklılığını korumak için, ihtiyaç duyduğunuz sıklıkta ekstra nem için Toni&Guy Reconstruction Mask (yeniden yapılandırıcı saç bakım maskesi) ile birlikte uygulayın.


Toni&Guy Conditioner For Brunette Hair 
Kahve Tonlarındaki Saçlar için Krem
Kahve tonlarındaki saçlar için saç kremi. Doğal ve boyalı kahve tonlarındaki saçlar için özel olarak geliştirilmiş saç kremi, saçınıza bakım yapar, renk tonlarını canlandırırken ışıltılı bir görünüm kazanmasını sağlar.
Kullanım şekli : Şampuandan sonra, ıslak saça hafifçe masaj yaparak uygulayın ve tarayın, birkaç dakika bekletin ve iyice durulayın.Kahve tonlardaki saçlara özel Toni & Guy şampuan ile birlikte kullanın. Saçınızın renk tonunu ve parlaklılığını korumak için, ihtiyaç duyduğunuz sıklıkta Toni&Guy Reconstruction Mask (yeniden yapılandırıcı saç bakım maskesi) ile birlikte uygulayın.
1.TONI&GUY VOLUME PLUMPING MOUSSE
1.Hacim Verici Köpük

Saç diplerini hedefleyen özel başlığı ile, saçın en çok hacim gereken kısmı olan saç diplerinize hacim ve hareket katın. Kuaför salonlarından alınan ilham ile geliştirilmiş özel formülü sayesinde, ince telli ve sönük saçları ağırlaştırmadan dolgunluk ve hacim verir. 
Kullanım şekli : Kullanmadan önce ürünü iyice çalkalayın. Pompa kısmı aşağı doğru gelecek şekilde ürünü ters çevirip, avucunuza bir miktar sıkın. Ekstra hacim için , havlu ile nemi alınmış saçınızın diplerinden uçlarına doğru eşit bir biçimde dağıtarak uygulayın.  


2.TONI&GUY HEAT PROTECTION MIST
2.Isıya Karşı Koruyucu Sprey

Isı ile şekillendirme sonucu oluşan yıpranma, kırılma ve elektriklenmeyi önlemeye yardımcı olarak, saçın yumuşak ve pürüzsüz bir görünüm kazanmasını sağlar.  
Kullanım şekli :Her türlü ısı ile şekillendirme öncesinde, kuru ya da ıslak saçınızın boy ve uçlarına eşit bir biçimde sıkın ve tarayarak dağıtın. 

3.TONI&GUY SMOOTHING DETANGLER SERUM
3.Elektriklenmeye Karşı Koruyucu Serum
Saçınızdaki elektriklenmeyi önleyerek, kabaran asi saçların daha yumuşak ve kolay şekil alır bir hale gelmesini sağlar.  
Kullanım şekli : Saçınızın uzunluğuna göre gerekli miktardaki ürünü nemli saçınıza, ellerinizle ya da tarak yardımıyla eşit bir biçimde dağıtarak uygulayın.Haftada 1 kez uygulayabileceğiniz bu kürü, ihtiyaç duyduğunuzda 2 kez de uygulayabilirsiniz.  

 


1.TONI&GUY SERUM DROPS
1.Işıltı Verici Ve Elektriklenmeye Karşı Koruyucu Serum
Özel olarak geliştirilmiş formülü ile, saçlarınızda oluşan elektriklenme ve ucuşmayı engellemeye yardımcı olur. Tek bir dokunuşla, saçınızın daha parlak ve canlı görünmesini sağlar.
Kullanım şekli : Saçınızın uzunluğuna göre gerekli miktardaki serumu avuç içinizde yayarak, saç diplerinize gelmeyecek şekilde, saç boy ve uçlarınıza eşit bir biçimde uygulayınız. Durulamayınız.

 
2.TONI&GUY MOISTURISING SHINE SPRAY 
2.Nemlendirici Ve Parlaklık Verici Sprey 
Özel olarak geliştirilmiş formülü ile saçlarınızın ışıltılı, canlı ve pürüzsüz bir görünüme kavuşmasına yardımcı olur.
Kullanım şekli : Kuru saçlarınıza eşit bir şekilde püskürtün ve tüm saçınıza eşit bir şekilde uygulayın. Ya da daha da parlak bir sonuç elde etmek için, saç kurutma makinenizi soğuk ayarına alıp saçlarınızı kuruturken uygulayın.

3. TONI&GUY FIRM HOLD HAIR SPRAY
3.Yüksek Tutuşlu Saç Spreyi
Saçınızın şeklini gün boyu koruyarak yoğun sabitleyici bir tutuş sağlar. Elektriklenme ve nemli havaya karşı saçı korur.
Kullanım şekli : Kullanmadan önce iyice çalkalayın. Kuru şekillendirilmiş saçlarınızı, yaklaşık 25 cm. mesafeden kısa püskürtmeler halinde uygulayın. Ekstra hacim istiyorsanız, başınızı öne doğru eğerek uygulayın. Daha hafif bir sonuç elde etmek ya da saçı topuza hazırlamak için fırçanın üzerine sıkıp saç boyunca uygulayınız.
4.TONI&GUY SPRITZ/SHINE LIQUID MOUSSE 
4.Işıltı Verici Şekillendirici Köpük
Işıltı verici şekillendirici köpük.Işığı saçın dibinden ucuna kadar her noktasında yansıtarak, doğal parlaklıkta dalgalar ve bukleler oluşturmanıza yardımcı olur.
Kullanım şekli : Kullanmadan önce ürünü iyice çalkalayın. Pompa kısmı aşağı doğru gelecek şekilde ürünü ters çevirip, avucunuza bir miktar sıkın. Havlu ile nemi alınmış saça, diplerinden uçlarına doğru uygulayın. Bir vigo (ısı veren şekillendirici) yardımı ile ya da fön makinesiyle kurutarak dilediğiniz şekli verin.
 
  
 


1 yorum :